Kvalitní dům

   spokojený život

 

 


 

 Vyberte si zděný dům, nebo dřevostavbu...

     

 

 

Подробнее на сайте: https://queauto.ruhttps://leorealty.ru
http://miratalk.com/
https://ducauto.ruhttps://boldomstroi.ru https://holdcomputer.ruGo to top of pagehttps://houserich.ruhttps://comphitech.ru https://houseleux.ru https://qualcomp.ruhttps://computertip.ruhttps://leostroi.ru https://sedoauto.ruhttps://elcomputer.ruhttps://teocreditus.ru

Oblíbené domy

     seznam je prázdný...

Chci si sjednat osobní schůzku

Sjednejte si s námi osobní schůzku. Kontaktujte nás prosím pomocí tohoto formuláře.Jak (ne)prodělat 108tis. na špatně navržené tloušťce tepelné izolace podlahy 1.NP

V tomto článku vzpomeneme na nemilé zjištění, které jsme se dozvěděli během Dnů pasivních domů od investorů, kteří již staví s realizační firmou. Zjistili jsme, že je mnoho nekvalitních a nevzdělaných projektantů, kteří si přesto troufnou nakreslit pasivní dům. Tito projektanti bohužel značně ovlivňují veřejné mínění a někteří investoři kvůli tomu přestávají pasivním domům důvěřovat…

Šokující zjištění o projekčních firmách

Při Dni pasivních domů navštívil jeden z námi navržených domů investor s již zpracovaným projektem (kvůli zachování anonymity dejme investorovi jméno Aleš Novák). Sebou si pan Novák přinesl celé paré svého projektu. Když jsme s kolegou do „konkurenčního“ projektu nahlédli, byli jsme totálně zaskočeni a šokováni.

Zbytečné náklady díky naddimenzované izolaci v podlaze 1NP

Pokud se zajímáte o pasivní domy, jistě už jste slyšeli i o optimalizaci pasivního domu. Projekt pasivního domu pana Aleše Nováka byl (ne)zoptimalizován natolik, že měl v podlaze navrženo 420mm polystyrenu.

Takto „zoptimalizovaný“ návrh pasivního domu způsobí zbytečné finanční navýšení realizace pasivního domu. Když uděláme jednoduchý výpočet přes kubické metry (dům měl půdorysné rozměry 11,4x9,6m =109,44m2), dojde k navýšení objemu domu o 170mm. Díky tomu investice vzroste tak, že do 18,6m3 při ceně 5800,-Kč za kubický metr vzniknevícenáklad ve výši 107.907,-Kč.

Nejen to, že měl pan Aleš Novák v podlaze navrženu nesmyslnou tloušťku izolace, projektant navíc zapomněl na odizolování paty stěny. Zaizozolování základů zajistilo 50mm extrudovaného polystyrenu. Možná právě proto, že neměl odizolovanou patu stěny a základy téměř nezaizolované, navrhl projektant více izolace do podlahy, aby to „dohnal“.

Naše řešení

Když je tvar pasivního domu nevhodný a konstrukce je založena na pasech, je náš postup při navrhování projektu následující.Do podlahy necháváme položit standardně 250mm vrstvu polystyrenu, maximálně 280 mm.

Efektivní použití polystyrenu a dalších materiálů

Polystyren není nejdražší položka na domu, ale co zdivo, fasáda, hydroizolace na zpětné spoje nebo vnitřní vzduchotěsná vrstva v tloušťce podlahy?

Tyto materiály nejsou zadarmo, a bohužel cena m3 je neúprosná. Další již uživatelský a estetický nešvar naddimenzované tloušťky izolace v podlaze je předpoklad vyššího osazení domu nad terénem a nutnosti přidání schodu při výstupu na zahradu.

U pasivního domu neplatí, že čím více izolace se použije, tím lépe se dům zateplí!!! Existují hranice, kdy se nevyplatí více zateplovat z ekonomických i estetických důvodů.

V příštím článku, který se bude znovu věnovat projektu pasivního domu pana Aleše Nováka, si projdeme navržený systém vytápění, větrání a ohřevu teplé vody opět v návaznosti na investici do celého systému.


Partneři Logo Nilan Logo CPD Logo Kalksandstein